понеділок, 31 грудня 2018 р.

      Новорічне свято за мотивами мультфільму  "Маша і Ведмідь"
    Всі гості поспішайте, скоріш заходьте в зал
   Починаймо, починаймо Новорічний карнавал!



Готуємось до свята 
- Позбирались всі звірята,
Зайченята, ведмежата...

"До свята всі готові?"

Свято веселе зібрало в гості нас,
Наша ялиночка сяє від прикрас

"А де ж моя Маша?"

Дід Мороз захворів, Маша лікує Діда Мороза

Всі зібралися малята
Діда Мороза вітати.
Та сьогодні в лісі грати,
зі сніжками танцювати.
                        Гра з Дідом Морозом "Чиї сліди?"
Хай буде Новий рік щасливим і багатим,
Хай радість прийде в кожну хату.
Не тільки хліб і сіль хай буде на столі,
Хай буде мир на всій землі!

неділя, 9 грудня 2018 р.

Тиждень з пожежної безпеки

Інтегроване заняття з протипожежної тематики

Програмовий зміст: Сформувати у дітей поняття, коли вогонь є другом, а коли стає ворогом; учити правил культури поведінки; виховувати відповідальне ставлення до свого здоров'я. 
Обладнання: Загадки, настільний театр.                    
                                           Хід заняття:                      

Пропоную дітям відгадати загадку:                                            
Живу - не жую,                                                                            
А їм та набираю,
Все життя моє в тім,                                                                     
А з голоду помираю.                                                                    
                                 ( Вогонь)                                                       
Вогонь із найдавніших часів і до сьогодні залишається священним.
 Це добра сила, що йде від сонця. Наші предки вогонь вважали                                                                                                         *
божеством, віддавали йому велику шану. Вони вважали, що у печі жив  бог домашнього вогнища - Чур, який охороняв його. Його дуже боялися злі сили і особливо бог пекла - Пек.
Тому і живе до сьогодні вислів « Цур тобі, Пек!» цим побажанням відганяють зло.
Наші предки домашнє вогнище називали Берегинею. Вогонь дає людині тепло, гарячу їжу, енергію життя. Бережімо його!
Лише у недбалих руках вогонь - друг може стати ворогом.
Відгадайте загадки. Ви повинні зазначити ситуації, коли слова - відгадки можуть стати небезпечними.
>Я морозу боюся,
  А хто змерзне - я сміюся / Піч/
  >Горить стовпчик,
    а вугілля немає / Свічка/
>Палочка-черкалочка,
   Головою черкне - Вогонь сполохне. / Сірник/
Отже, коли вогонь - друг, а коли - ворог?
За допомогою настільного театру розігрую оповідання В.Сущенка:
Не за горами високими,
 не за морями глибокими,
А біля лісу на лузі
Зустрілися двоє друзів:
Зайченя - хвалько та
їжачок - трудівничок
Зайченя: їжачок, та встигнеш, ти ще уроки зробити, краще побігли до
Лебединого озера, покупаємося, позагораємо!
їжачок: А таблицю множення хто буде на завтра вчити?
Зайченя: То що її там вчити? Шість на шість - тридцять шість, сім на сім - сорок сім. ,
їжачок: Завжди, Зайчику, поспішаєш, тому і робиш помилки. Але ж треба ще на завтра й оповідання прочитати з цікавою назвою « Вогонь - наш друг чи ворог?».
Зайченя: Ех ти, їжачок, слухай мене і будеш розумним. Навіщо нам читати? Дорогою до озера розпитаємо про це дорослих звірів і знатимемо: ворог чи друг.
їжачок: Дорослих треба слухати, але ж і домашнє завдання потрібно виконувати. Ну, побігли.
(Зустрічають їжачиху, яка несе грибочки)
їжачок: Мамо, а вогонь наш друг чи ворог?
їжачиха: ( розмірковуючи). Друг. Ось зараз я повернуся додому,
підсмажу гриби. Ти прийдеш і тепленькі з’їси.
Зайченя: Побігли, їжачку! Бачиш, як просто!
(зустрічають Козлика)
їжачок: Козлику, як ти вважаєш, вогонь це наш друг чи ворог?
Козлик: Звісно, друг! Узимку я натоплю піч і буду собі в теплі дивитись телевізор ще й капустину їсти. Приходьте і ви, малюки, до мене в гості, я вам казки розповім, пригощу капу сточкою, їжачок: Спитаймо ще в Білочки. їй з дерева все видно.
( Біжать шукати білочку)
Поки наші друзі шукають білочку, подумаємо разом, яка користь від вогню.
Вогонь надійний друг і помічник.
- Але коли вогонь стає грізним ворогом?
- Як необхідно поводитись коли раптом виникла пожежа? ( відповіді)
- Як ви вважаєте, чому так говорять: «Вогонь-друг людині, вогонь - ворог людині?».
У побуті нас оточують предмети неправильне поводження з якими  може спричинити пожежу.
Перелічіть предмети, які можуть спричинити пожежу.    
 У яких випадках полум'я може бути небезпечним і що може   
трапитися у разі необережного поводження з вогнем?               
Знайомство дітей з правилами безпеки:                                  
Не грайтесь із сірниками й запальничкою.
Не вмикайте електроприлади без дозволу дорослих.
Не кидайте у вогонь вибухові речовини.
Не лийте у багаття займисту речовину.
Не залишайте у лісі непогашеного багаття.
Закріплюю з дітьми правила поведінки в ситуації, якщо все ж таки трапилась пожежа.
Памятайте: Завжди потрібно дотримуватись правил пожежної безпеки.




Комплексне заняття
з пожежної безпеки
з дітьми II молодшої групи "Бджілка"
"Будь обережним з вогнем"

Програмовий зміст: Продовжувати ознайомлення дітей з правилами поведінки під чає виникнення пожежі; розвивати швидкість реакції; під час тренінгу в ігровій формі доводити дії до автоматизму; пов’язувати теоретичні знання з практичними навичками.
Регулювати навантаження на дітей відповідно до їх фізичного розвитку та індивідуальних особливостей.
Розвивати основні рухи ( бір повзання).
Виховувати цілеспрямованість, витримку, емоційну рівновагу. Обладнання: плоска модель хатки, лялька, дрібні іграшки ( тваринки), 4 іграшкових відерця різного кольору,« озеро» з паперу, 4 дуги, імітація полум’я з червоного паперу. У кожної дитини серветка з тканини.
Попередня робота:проведення бесіди на тему рятувальних дій підчас пожежогасіння.
Хід заняття:
*Ходьба (різні види), біг. Шикування в коло.
*Виконання загально розвиваючих вправ з прапорцями, згідно з Програмою з фізичного розвитку.
Формування двох команд.
1. Основна частина.
Під стіною стоїть хатка , поряд лялька та м'які іграшки. Навпроти біля другої стіни - 2 відерця, на підлозі - «озеро» та 4 невисокі дуги.
Читаю вірш:
На окраїні села
Хатинка стояла У
ній дівчинка мала
З іграшками грала.
Ось кричить Яринка:
Зайнялась хатинка!
Що ж мені робити?
Де я буду жити?!
Любі діти, давайте допоможемо Яринці врятувати хатку. Кожному з вас потрібно набрати води з озера, швидко добігти, вилити водичку на хатинку і передати відерце наступному рятувальнику.  Після цього стати в кінці команди.
Під час гри використовується одне відерце на команду. Після виконання цього завдання ставлю біля будиночка по дві дуги для команди.
Молодці, діти ви дуже дужі та спритні. Завдяки вашій дружній допомозі хатинку врятовано . Але ж там багато диму. Яринка та її іграшки кашляють, треба їх звідти донести. Тепер кожен з вас по черзі. Знову біжить до будиночка, хапає тільки одну іграшку та притискаючись до підлоги і закриваючи рота серветкою виповзає з того страшного місце.
Діти виконують завдання , разом з помічником вихователя стежу за тим, щоб діяти підлізали під дугою, не торкаючись її спиною. Врятовані іграшки садять на лаву.
Гра « Біжи до свого відерця»
Діти поділяються на 4 команди, ведучі беруть по відеречку’. Під музику всі діти розбігаються у розсип, із припиненням музик кожен біжить до своєї підгрупи, очолюваної відерцем відповідного кольору.
Заключна частина.
Діти збирають іграшки та тихенько під спокійну музику кружляють з ними по залу.
Підсумок заняття:
Під час загорання малий вогонь слід негайно залити водою. Якщо пожежа поширюється - вибиратися з приміщення треба щонайближче до підлоги, бо там менше диму, притискаючи при цьому* вологу серветку до рота.


неділя, 11 листопада 2018 р.

Заняття: дитина в соціумі
з дітьми  ІІ молодшої групи

Тема: "Розглядання машини"


Програмовий зміст: формувати навички розрізняти машини за зовнішнім виглядом і називати їх та їхні основні частини, описувати машину (за допомогою запитань вихователя); розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість; виховувати дбайливе ставлення до іграшок.
Словник: збагачувати словник дітей словами: кузов, кабіна, вантажна, легкова, трамвай; активізувати вживання іменників: машина, колеса, кермо, вікна, автобус.
Матеріал: іграшки зайченята, машини, вантажна, легкова, автобус, трамвай, атрибути для гри «Зайченята й автомобіль».
Хід заняття
Вихователь. Що це за галас? Чуєте, діти? Хто це до нас прийшов? До нас завітали маленькі зайченята.
— Де вони живуть?
Зайченята. Так, ми живемо в лісі і вирішили прийти до дитячого садка погратися. Але у вашому місті живуть якісь чудовиська. Вони біжать і кричать, ось так: «Бі-бі».
Вихователь. Діти, хто це так кричить? (Машини.)
— Як сигналить машина? Посигнальте тихенько. А голосно?
(Діти наслідують сигнал машини.)
Діти, наші зайченята живуть у лісі і не бачили, які є машини. Давайте ознайомимо їх із транспортом.
— Сідайте, зайченята, і послухайте.
— Подивіться, що це у мене? (Машина.)
— Ця машина називається вантажною.
— Як вона називається?
— Як ви думаєте, чому?
— Які вантажі вона возить?
— Розгляньте уважно машину і скажіть, що у неї є. (Діти називають її частини: кузов, кабіна, колеса, кермо.)

— Давайте розкажемо зайченятам про машину.
Запитання для дітей
— Що у нас є?
— Якого вона кольору?
— Що у неї є?
— Що вона вміє робити?
(3–4 дитини описують машину. Це вантажна машина. У неї є кабіна. Вона зеленого кольору. Кузов — синього кольору. У машини є колеса. Машиною везуть вантаж.)
— Наші зайченята вже не бояться машин. Вони пропонують пограти у гру «Зайченята й автомобіль».
Фізкультхвилинка
Діти сидять на стільчиках. На слова «Ой, зайченята прибігли», «Зайчики стрибають» починають бігати і стрибати. На гудок автомобіля діти повертаються на місця.
Вихователь. Поки ми гралися, подивіться, скільки різних машин приїхало! Як вони називаються? (Автобус, трамвай, вантажна машина, легковий автомобіль.)
— Зайченята хотять покататися на легковій машині. Мишко, покатай їх.
(Дитина обирає машину. По черзі зайченята «катаються» на різних видах транспорту: автобусі, трамваї, вантажній машині тощо.)
Діти. Мій зайчик їде на автобусі. Мій зайчик їде на трамваї тощо. Вихователь. А зараз пограємо в гру.
Дидактична гра «Якої машини не стало?»

Вихователь виставляє різні машини. Діти заплющують очі. Вихователь прибирає якусь машину. Діти розплющують очі і відгадують, якої машини невистачає.

Вихователь. Молодці, малята. Але зайченятам час повертатися.
(Діти прощаються.)
— А ми з вами сядемо в автобус і поїдемо на прогулянку.



                             Заняття з розвитку мовлення

з  дітьми ІІ молодшої групи

Тема: "Кольори світлофора"

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про поведінку в автобусі; формувати уявлення про проїжджу частину і тротуар; навчати правильно називати транспортні засоби, чітко вимовляти трискладові слова, за допомогою сюжетних картинок відповідати на запитання зв’язними реченнями; розвивати спостережливість, мовлення, увагу; виховувати культуру поведінки, повагу до інших.
Словник: збагачувати словник дітей словами: квитки, світлофор, тротуар, зупинка; активізувати вживання слів і словосполучень: вантажна машина, легкова машина, автобус, дорога, трамвай.
Матеріал: атрибути до сюжетної гри «Автобус» (кермо, квитки), світлофор, сюжетні картинки «Транспорт».
Хід заняття
Вихователь. Сьогодні ми з вами вирушимо у цікаву подорож. А на чому можна подорожувати?

— Я пропоную поїхати на автобусі.
Але спочатку давайте пригадаємо, як слід поводитися в автобусі.
(Діти пригадують правила поведінки в автобусі.)
Діти. Заходити в автобус спокійно. Не галасувати. Не штовхатися. Не поспішаючи, зайняти вільне місце.

До нашого автобуса

Метелик залетів.
Нікого не питаючи,
На перше місце сів…
Нечемний ти, метелику,
Недобре так робить!
Як хочеш з нами їхати,
То треба заплатить.
Що потрібно придбати для поїздки в автобусі? (Квитки.)
(Діти промовляють фразу «Дайте, будь ласка, квиток!»)
Вихователь. Тепер сідайте в автобус і вирушаємо. Ось перша зупинка. Хто це нас зустрічає?


Промовляє він без слів

Добрим світлом кольорів,
Як дорогу перейти
— Нумо, вогнику, світи!
Знак червоний
— Треба стати
І хвилинку зачекати,
Жовтий мовить
— Будь готовий,
А зелений — йди здоровий! (Світлофор.)
Вихователь. Це не звичайний, а говірливий світлофор. Він хоче пограти з вами в гру.

Дидактична гра «Говірливий світлофор»

Діти промовляють трискладові слова, плескаючи на кожен склад у долоні: ву-ли-ця, до-ро-га, зу-пин-ка, ма-ши-на, ав-то-бус, світ-ло-фор тощо.
Вихователь. Їдьмо далі, займайте місця в автобусі. Наступна зупинка «Проїжджа частина дороги».

Запитання для дітей:
— Біля чого ми зупинилися? (Біля дороги.)
— Що їздить по дорозі?
— Які машини ви помітили?
— Якого вони кольору?
— Що везуть вантажні машини?
— А кого везуть легкові машини?
— Як сигналить машина?
— А чи ходять по дорозі люди? Чому?
— Де потрібно ходити людям?


І автобус нам теж сигналить, кличе їхати далі. 
Займайте швидше місця. Наступна зупинка «Дитячий садок».



понеділок, 15 жовтня 2018 р.

    День народження групи "Бджілка"

На святі маленькі бджілки танцювали, співали, збирали пилок, варили варення, отримали подарунки і були дуже задоволені!


Василь СУХОМЛИНСЬКИЙ
Як бджола знаходить квітку конвалії

Вилетіла з вулика бджілка. Літає над пасікою й наслухається. Чує: десь далеко-далеко дзвенять голосні дзвіночки. Летить бджілка на музику дзвіночків. Прилітає до лісу. А то дзвонять квіти конвалії. Кожна квітка — маленький срібний дзвіночок. Усередині — золотий молоточок. Б'є молоточок по сріблу — лунає дзвін, аж до пасіки лине. Ото так конвалія кличе бджілку. Прилітає бджілка, збирає з квітки пилок і каже:
— Дякую, квіточко…
А квітка мовчить. Вона лише зніяковіло опускає голівку.
                                              Бджілка літає серед квіток
                                                 В улій збирає добрий медок
                                             Ох, і солодкий  сік у квіток
                                               Дасть досхочу нам меду дідок
                                     Скаже :"Жалійте, діти, бджілок,
                                носять вони нам добрий медок!"
                             Бджілки літають із квітки на квітку
                                     Вони полюбляють солодкий пилок
                                      Збирають його в маленькі відерця
                                        І пригощають дорослих й діток.
                                                            Бджілка в вулику живе
                                                                     Кожен день працює
                                       Мед нам радісно несе
                                           Всіх малят годує
                               Дітки отримали подарунки до дня  
              народження групи "Бджілка", були дуже 
                     красиві, веселі і задоволені на святі!