Заняття: дитина в соціумі
з дітьми ІІ молодшої групи
Тема: "Розглядання машини"
Заняття з розвитку мовлення
з дітьми ІІ молодшої групи
Тема: "Кольори світлофора"
з дітьми ІІ молодшої групи
Тема: "Розглядання машини"
Програмовий зміст: формувати навички
розрізняти машини за зовнішнім виглядом і називати їх та їхні основні частини,
описувати машину (за допомогою запитань вихователя); розвивати зв’язне
мовлення, увагу, спостережливість; виховувати дбайливе ставлення до іграшок.
Словник: збагачувати словник дітей
словами: кузов, кабіна, вантажна, легкова, трамвай; активізувати вживання
іменників: машина, колеса, кермо, вікна, автобус.
Матеріал: іграшки зайченята, машини,
вантажна, легкова, автобус, трамвай, атрибути для гри «Зайченята й автомобіль».
Хід заняття
Вихователь. Що це за галас?
Чуєте, діти? Хто це до нас прийшов? До нас завітали маленькі зайченята.
— Де вони живуть?
Зайченята. Так, ми живемо в
лісі і вирішили прийти до дитячого садка погратися. Але у вашому місті живуть
якісь чудовиська. Вони біжать і кричать, ось так: «Бі-бі».
Вихователь. Діти, хто це так
кричить? (Машини.)
— Як сигналить машина? Посигнальте тихенько. А
голосно?
(Діти наслідують сигнал машини.)
Діти, наші зайченята живуть у лісі і не бачили, які
є машини. Давайте ознайомимо їх із транспортом.
— Сідайте, зайченята, і послухайте.
— Подивіться, що це у мене? (Машина.)
— Ця машина називається вантажною.
— Як вона називається?
— Як ви думаєте, чому?
— Які вантажі вона возить?
— Розгляньте уважно машину і скажіть, що у неї
є. (Діти називають її частини:
кузов, кабіна, колеса, кермо.)
— Давайте розкажемо зайченятам про машину.
Запитання для дітей
— Що у нас є?
— Якого вона кольору?
— Що у неї є?
— Що вона вміє робити?
(3–4 дитини описують машину. Це вантажна машина. У неї є кабіна.
Вона зеленого кольору. Кузов — синього кольору. У машини є колеса. Машиною
везуть вантаж.)
— Наші зайченята вже не бояться машин. Вони
пропонують пограти у гру «Зайченята й автомобіль».
Фізкультхвилинка
Діти сидять на стільчиках. На слова «Ой, зайченята
прибігли», «Зайчики стрибають» починають бігати і стрибати. На гудок автомобіля
діти повертаються на місця.
Вихователь. Поки ми гралися,
подивіться, скільки різних машин приїхало! Як вони називаються? (Автобус,
трамвай, вантажна машина, легковий автомобіль.)
— Зайченята хотять покататися на легковій машині.
Мишко, покатай їх.
(Дитина обирає машину. По черзі зайченята «катаються» на різних
видах транспорту: автобусі, трамваї, вантажній машині тощо.)
Діти. Мій зайчик їде на автобусі.
Мій зайчик їде на трамваї тощо. Вихователь. А зараз пограємо в гру.
Дидактична гра «Якої машини не стало?»
Вихователь
виставляє різні машини. Діти заплющують очі. Вихователь прибирає якусь машину.
Діти розплющують очі і відгадують, якої машини невистачає.
Вихователь. Молодці, малята.
Але зайченятам час повертатися.
(Діти прощаються.)
— А ми з вами сядемо в автобус і поїдемо на
прогулянку.
з дітьми ІІ молодшої групи
Програмовий зміст: закріпити знання
дітей про поведінку в автобусі; формувати уявлення про проїжджу частину і
тротуар; навчати правильно називати транспортні засоби, чітко вимовляти
трискладові слова, за допомогою сюжетних картинок відповідати на запитання
зв’язними реченнями; розвивати спостережливість, мовлення, увагу; виховувати культуру
поведінки, повагу до інших.
Словник: збагачувати словник дітей
словами: квитки, світлофор, тротуар, зупинка; активізувати вживання слів і
словосполучень: вантажна машина, легкова машина, автобус, дорога, трамвай.
Матеріал: атрибути до сюжетної гри
«Автобус» (кермо, квитки), світлофор, сюжетні картинки «Транспорт».
Хід заняття
Вихователь. Сьогодні ми з
вами вирушимо у цікаву подорож. А на чому можна подорожувати?
Але спочатку давайте пригадаємо, як слід поводитися
в автобусі.
(Діти пригадують правила поведінки в автобусі.)
Діти. Заходити в автобус спокійно.
Не галасувати. Не штовхатися. Не поспішаючи, зайняти вільне місце.
До нашого автобуса
Метелик залетів.
Нікого не питаючи,
На перше місце сів…
Нечемний ти, метелику,
Недобре так робить!
Як хочеш з нами їхати,
То треба заплатить.
Що потрібно придбати для поїздки в автобусі?
(Квитки.)
(Діти промовляють фразу «Дайте, будь ласка, квиток!»)
Вихователь. Тепер сідайте в
автобус і вирушаємо. Ось перша зупинка. Хто це нас зустрічає?
Промовляє він без слів
Добрим світлом кольорів,
Як дорогу перейти
— Нумо, вогнику, світи!
Знак червоний
— Треба стати
І хвилинку зачекати,
Жовтий мовить
— Будь готовий,
А зелений — йди здоровий! (Світлофор.)
Вихователь. Це не звичайний,
а говірливий світлофор. Він хоче пограти з вами в гру.
Дидактична гра «Говірливий світлофор»
Діти
промовляють трискладові слова, плескаючи на кожен склад у долоні: ву-ли-ця,
до-ро-га, зу-пин-ка, ма-ши-на, ав-то-бус, світ-ло-фор тощо.
Вихователь. Їдьмо далі, займайте
місця в автобусі. Наступна зупинка «Проїжджа частина дороги».
— Біля чого ми зупинилися? (Біля дороги.)
— Що їздить по дорозі?
— Які машини ви помітили?
— Якого вони кольору?
— Що везуть вантажні машини?
— А кого везуть легкові машини?
— Як сигналить машина?
— А чи ходять по дорозі люди? Чому?
— Де потрібно ходити людям?
І автобус нам теж сигналить, кличе їхати далі.
Займайте швидше місця. Наступна зупинка «Дитячий садок».
Немає коментарів:
Дописати коментар